Перегорнути "чорненьку" сторінку: що зараз відбувається у Ржищеві

Перегорнути

Днями відбулася 45 чергова сесія Ржищівської міської ради Київської області VIII скликання, на якій багаторічна голова Ржищівської територіальної громади намагалася "популярно пояснити", чому вона дозволяє собі одноосібно блокувати ухвалену більшістю депутатів програму підтримки військових. Про те, чому Христина Чорненька відчуває абсолютну безкарність та як просувається кримінальна справа, у якій вона фігурує, читайте у сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

Спершу Христина Чорненька була готова допомагати військовим. Саме за вказівками очільниці громади депутатський корпус розпочав співпрацю із військовими частинами. Утім, згодом Чорненька передумала та тепер свідомо блокує ухвалену в грудні програму фінансової допомоги. В результаті, питання про виділення коштів на закупівлю квадрокоптерів наразі стоїть на паузі.

"Можливо для вас писати відмови нескладно, то для нас це неприйнятно та неприємно. Ви собі можете дозволити не включити у порядок денний підписане більшістю подання депутатів", — пролунала претензія на адресу очільниці громади.

Натомість Чорненька щодо питання виділення допомоги військовим частинам вирішила радитися із кожним депутатом міської ради окремо, адже в кожного своє бачення.

"Я відправила листа усім депутатам для того, щоб кожен у межах суми 250 тис грн надав свою пропозицію. Станом на зараз пропозицій від депутатів немає", — сказала очільниця громади.

Що ж стосується проєктів минулого року, то, як сказала Чорненька, бюджет-2023 вже закритий і "перекинути" щось на 2024 рік не можна. Відмову допомагати військовій частині керівниця Ржищівської ОТГ пояснює тим, що прохання не було надано їй у письмовому вигляді.

За словами новопризначеного командира військової часини (розташована у Ржищівській громаді), який виступав на черговій сесії Ржищівської міської ради, із таким свавіллям, як у Ржищеві він стикається вперше.

"Скажу єдине: якщо між депутатами депутатського корпусу немає порозуміння навіть під час дії правового режиму "воєнний стан", починається зрада".

Зауважимо, що наразі 45 чергова сесія Ржищівської міської ради не закрита (немає кворому), була оголошена перерва на невизначений час. Сесію відверто зірвали, депутати демонстративно покинули залу.

Що ж до Чорненької, то своєю посадою вона зобов’язана уже колишньому депутату-втікачу Київської облради від "Європейської Солідарності" Руслану Кузьменку, під патронатом якого працювала багато років. Попри звинувачення у корупційних схемах, суди та відсторонення від посади, їй вдалося повернутися в крісло очільниці громади. Дует Кузьменко-Чорненька відверто кошмарять жителів Ржищівської ОТГ вже багато років й хоч зараз депутат-утікач, який виїхав з України два роки тому, не може особисто впливати на процеси в громаді, його протеже йде прямо по їхньому курсу. Як зазначають місцеві жителі, за майже 10 років керівництва Кузьменка та Чорненької в місті прозоро, без поборів вести власний бізнес у своєму місті стало неможливо, через що багато хто з місцевих підприємців почали шукати заробітку за межами Ржищівської громади.

Читайте також: П’ятдесят відтінків Чорненької: що відбувається в Ржищеві

Зауважимо, що доля Ржищівської громади могла би вирішитися 26 січня цього року, коли Обухівський районний суд повинен був винести вирок щодо відсторонення Чорненької з її посади. Утім, перегорнути "чорненьку" сторінку в історії громади поки що не вдалося, адже судовий розгляд перенесли на 3 квітня 2024 року. Нагадаймо, що Чорненьку обвинувачують у вчинені кримінальних правопорушень передбачених ч.2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ч.1 ст. 366 (Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів). Попри це, суддя Обухівського районного суду відмовив у клопотанні прокурора про відсторонення Чорненької від посади та про домашній арешт. Натоміть їй обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Чим завершиться епопея з судом на Чорненькою, стане зрозуміло уже досить скоро.

Wiki