Зеленський провів засідання Ставки і назвав ключові питання: "Цієї ночі цілями ворога стали Канівська та Дністровська ГЕС"

Читать на русском Read in English

Зеленський провів засідання Ставки і назвав ключові питання:

Зеленський провів засідання Ставки і назвав ключові питання: "Цієї ночі цілями ворога стали Канівська та Дністровська ГЕС"

Президент Володимир Зеленський 29 березня провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача. На ньому обговорювали російські атаки на енергетичну інфраструктуру та способи її захисту, а також контракти на постачання зброї та боєприпасів у найближчій перспективі.

Президент розповів, що цієї ночі агресор намагався уразити Канівську та Дністровську ГЕС, під загрозою екологічної катастрофи – не лише Україна, а й Молдова. "Перша Ставка, за скликання якої відповідав новий секретар РНБО Олександр Литвиненко. Виклики дуже серйозні", – написав Зеленський в офіційному Telegram-каналі.

Глава держави зазначив, що РФ знову завдала удару по українській енергетиці.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр енергетики Герман Галущенко, голови правлінь "Укренерго" та "Нафтогазу" Володимир Кудрицький та Олексій Чернишов доповіли про завдану шкоду та відновлювальні роботи.

Також на засіданні обговорили найбільш дієві способи фізичного захисту та їх упровадження на інших об’єктах.

"Цієї ночі свідомими цілями ворога стали Канівська та Дністровська ГЕС. Країна-терорист хоче повторення екологічної катастрофи на Херсонщині. Але тепер під загрозою не лише Україна, а й Молдова. Вода не зупиниться перед прикордонними стовпами, як не зупиниться і російська війна, якщо разом і вчасно не зупинити її в Україні", – застеріг Зеленський.

Другим питанням, яке розглядали на засіданні Ставки, стали контракти на постачання зброї та боєприпасів на найближчий час і перспективу.

"На перший план вийшла потреба в ППО. Через інтенсивність російських обстрілів необхідно швидше поповнювати запаси. Доручив посилити роботу з партнерами. Розраховуємо на їхню швидку реакцію", – повідомив глава держави.

Wiki