У столиці офіцера СБУ підозрюють в отриманні хабаря у 20 тисяч доларів

Читать на русском Read in English

У столиці офіцера СБУ підозрюють в отриманні хабаря у 20 тисяч доларів

У столиці офіцера СБУ підозрюють в отриманні хабаря у 20 тисяч доларів

ДБР підозрює старшого оперуповноваженого 2 відділу 3 управління головного управління контррозвідувального забезпечення об’єктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму департаменту захисту національної державності СБУ в отриманні 20 тис. доларів хабаря за непритягнення до кримінальної відповідальності.

Йдеться про кримінальне провадження №32020100000000042 2020 року, у якому серед інших фігурувало столичне ТОВ «ТВК «Престиж». Його разом із низкою інших фірм підозрювали у відмиванні коштів під час будівництва паркінгу на території аеропорту Бориспіль у 2018-2019 роках, яке виконувало ТОВ «НАН».

За даними досудового розслідування, службові особи ТОВ «ТВК «Престиж» через купівлю товарів та послуг у підприємств з ознаками фіктивності ухилились від сплати податків на 9,36 млн гривень.

Слідство провадив другий відділ детективів захисту фінансів у бюджетній сфері та міжнародної допомоги Бюро економічної безпеки. Однак старший оперуповноважений СБУ отримував неодноразові доручення слідчого провести допит директора ТОВ «ТВК «Престиж».

У кінці грудня 2023 року офіцер СБУ, «діючи спільно з невстановленими службовими особами правоохоронного органу», повідомив директору, що зібрано достатньо доказів, які вказують на його причетність до вчинення кримінального правопорушення. 19 січня офіцер СБУ через посередника отримав від керівника підприємства 20 тисяч доларів і був затриманий працівниками ДБР.

Суд відсторонив працівника від посади Старшого оперуповноваженого СБУ на два місяці, а також застосував до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою у 757 тис. гривень застави.

368.media

Wiki