CNN: Більшість українців, включно з військовими, вважають вибори президента зараз поганою ідеєю

Читать на русском

CNN: Більшість українців, включно з військовими, вважають вибори президента зараз поганою ідеєю

CNN: Більшість українців, включно з військовими, вважають вибори президента зараз поганою ідеєю

Минулого місяця лише 15% респондентів сказали Київському міжнародному інституту соціології, що в країні слід провести вибори. Крім того, Конституція України не дозволяє проводити голосування під час війни.

Про це пише CNN. З огляду на те, що мільйони українців виїхали і живуть за кордоном або воюють на передовій, вибори не відбудуться і в найближчому майбутньому.

Видання зазначає, що деякі американські республіканці прагнули зробити закінчення терміну повноважень Зеленського в травні додатковою причиною відмови у наданні військової допомоги. Вівек Рамасвамі, який балотувався на пост президента від Республіканської партії, звинуватив Київ у "погрозах скасувати вибори, якщо США не виділять більше грошей".

Сенатор від Південної Кароліни Ліндсі Грем, незважаючи на те, що він є рішучим прихильником допомоги Україні, також зайняв однозначну позицію.

"Я хочу, щоб у цій країні відбулися вільні та чесні вибори, навіть коли вона зазнає нападу. Американський народ має знати, що Україна інша. У минулому ця країна була дуже корумпованою", – заявив він на пресконференції в Києві минулого року.

Сам Зеленський останніми місяцями дав зрозуміти, що це не те, чим, на його думку, повинна займатись країна під час війни.

"Якщо ви захищаєте демократію, то ви повинні думати про цей захист навіть під час війни. Вибори є одним із таких засобів захисту", – сказав він, визнаючи, що голосування цілком може відволікати від головної мети – перемоги над Росією.

Для лідера, чутливого до звинувачень у бажанні утриматися при владі, чия привабливість у 2019 році частково базувалася на обіцянці більшої відкритості та демократичної прозорості, закриття розмов про вибори є ризиком. Та все ж у подальших коментарях президент був менш двозначним.

"Зараз невідповідний час для виборів", – сказав він у листопаді 2023 року, і відтоді його позиція не змінилася.

Олексій Кошель з Комітету виборців України, бачить у цьому прозорий політичний розрахунок. Він вважає, що команда Зеленського спочатку хотіла провести вибори, тому що підтримка президента була дуже високою. Але коли його рейтинги почали падати, влада охолола до цієї ідеї.

Wiki