Світовий банк виділив Україні кредит на $1,5 мільярда під гарантії Японії та Великої Британії

банк,світовий

Рада директорів Світового банку 26 березня схвалила позику для України на підтримку політики розвитку "Основи зростання " (Growth Foundations Development Policy Loan, DPL) обсягом $1,5 млрд.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Зазначається, що кошти будуть надані під гарантії уряду Японії через Цільовий фонд Світового банку (ADVANCE Ukraine) обсягом $984 млн та під гарантію Великої Британії на суму $516 млн .

Водночас для зниження вартості обслуговування кредитних зобов’язань України в межах позики DPL2024 на найближчі роки, з японських коштів Угодою про позику DPL передбачена капіталізація відсотків у сумі $99,54 млн.

Як наголосили у Мінфіні, проєкт DPL – це системний проєкт, спрямований на підтримку проведення реформ в Україні, а кошти зараховуються до загального фонду державного бюджету єдиним траншем за результатами виконаних до її підписання завдань.

Головні напрями реформ стосувалися вдосконалення корпоративного управління, стимулювання відновлювального енергогенерування, впровадження аграрних нот, як нового інструменту для отримання фінансування фермерами, зміцнення фінансового сектору через поліпшення доступу бізнесу до фінансування.

А також імплементації митного та податкового досвіду ЄС до українського законодавства, покращення фіскальної політики та регулювання ринків капіталу, забезпечення прозорості та підзвітності замовників у системі електронних закупівель.

Очікується, що кошти надійдуть до держбюджету України вже до кінця березня цього року.

Автор: Юлiя Недашківська

Wiki