У Польщі українських дітей-біженців зобов’яжуть іти до місцевих шкіл із 1 вересня

У Польщі українських дітей-біженців зобов’яжуть іти до місцевих шкіл із 1 вересня

У Польщі українських дітей-біженців зобов’яжуть іти до місцевих шкіл із 1 вересня

Попередньо відомо, що для українських дітей у польських школах запровадять спеціальні уроки української мови.

У Польщі усі українські діти, які нині через війну перебувають у країні, від вересня 2024 року будуть зобов’язані піти до місцевих шкіл. Відповідний законопроєкт готує Міністерство освіти Польщі і він вже на завершальному етапі.

Про це повідомила заступниця міністра Йоанна Муха 4 квітня, передає "Радіо Свобода".

За словами Мухи, після міжурядових консультацій з українськими колегами, які відбулися у Варшаві 28 березня, стало відомо, що у Польщі 50-60 тисяч українських дітей не охоплені польською системою освіти. Це суттєво менша цифра, аніж до того називали неурядові організації.

"Українська сторона дуже зацікавлена у тому, щоб обов’язок відвідувати польські школи українськими дітьми був впроваджений. Зі свого боку вони пропонують співпрацю і ми з цієї пропозиції скористаємося. Більша частина цієї програми вже готова, чекаємо на погодження закону і тоді офіційно поінформуємо про деталі", – повідомила Йоанна Муха.

Попередньо відомо, що для українських дітей у польських школах запровадять спеціальні уроки української мови. Для цього працевлаштують вчителів із України, для них запропонують спрощену процедуру нострифікації дипломів.

Також попередньо відомо, що українських дітей навчатимуть європейської інтеграції. У міністерстві освіти вважають, що ці знання їм знадобляться у світлі майбутнього вступу України до Європейського союзу.

Зазначимо, станом на червень 2023 року в Польщі були офіційно зареєстровані 975 тисяч українських біженців.

Wiki