Туреччина скасувала безвізовий режим для громадян Таджикистану

Причини цього рішення Анкара не уточнила

Туреччина скасувала безвізовий режим для громадян Таджикистану, повідомили в офісі президента Туреччини 6 квітня , не вказуючи причин такого рішення.

7 квітня в Міністерстві закордонних справ Таджикистану підтвердили отримання від Анкари офіційного повідомлення. За повідомленням, візовий режим для громадян Таджикистану, які мають звичайні закордонні паспорти, почне діяти з 20 квітня. Поки що незрозуміло, чи зможуть таджикистанці отримувати візу після прильоту до Туреччини на кордоні, чи повинні звертатися за нею до посольства.

У МЗС Таджикистану заявили, що Анкара офіційно не повідомляла Душанбе про свій план скасувати безвізовий режим, який діяв з 2018 року і дозволяв громадянам Таджикистану перебувати в Туреччині до 90 днів без візи.

У МЗС також заявили, що можуть вжити заходів у відповідь на основі принципу взаємності, а також рекомендували громадянам не використовувати Туреччину для поїздок транзитом.

Як зазначає Радіо Озоді (таджицька служба Радіо Свобода), повідомлення про запровадження візового режиму для громадян Таджикистану засмутило багатьох користувачів соціальних мереж.

Туреччина є важливим напрямком для туристів і ділових людей із Таджикистану, а також важливим транзитним пунктом для них. Співрозмовник Радіо Озоді, політолог Абдумалік Кодиров, як і багато коментаторів, пов’язав рішення турецького уряду з недавньою атакою на підмосковний «Крокус Сіті Хол», за підозрою в причетності до якої в Росії заарештували кількох громадян Таджикистану.

Відповідальність за теракт у «Крокусі» взяла на себе визнана терористичною організація «Ісламська держава». У січні вона взяла на себе відповідальність за напад на католицьку церкву в Стамбулі, серед нападників були громадяни Таджикистану і Росії.

Напередодні влада Туреччини повідомила про затримання 48 осіб, ймовірно пов’язаних з «ІД». Про їхнє громадянство не повідомляли.

Влада Таджикистану засудила напад на «Крокус Сіті Хол», повідомляли про затримання на території країни осіб, підозрюваних у причетності до діяльності «ІД».

Водночас у МЗС Таджикистану офіційно відкинули твердження секретаря Ради безпеки Росії Миколи Патрушева про те, що посольство України в Душанбе нібито вербує найманців для ведення бойових дій проти Росії. Представник МЗС заявив, що «твердження російської посадової особи не має під собою жодних підстав».

Представники російської влади без наведення доказів заявляли про якийсь український слід у теракті в «Крокусі», що в Києві й на Заході називають абсурдним.

Форум

Wiki