Президент Сербії розкритикував можливий вступ Косова до Ради Європи

Александар Вучич не став уточнювати, якою саме буде реакція Сербії, але сказав, що Белград, як і раніше, готовий вести переговори

Реакція Сербії на можливий прийом Косово до Ради Європи буде рішучою та відповідальною, заявив президент Сербії Александар Вучич у зверненні 29 березня, передає балканська служба Радіо Свобода.

Вучич не став уточнювати, якою саме буде реакція Сербії, але сказав, що Белград, як і раніше, готовий вести переговори.

«Ми продовжимо говорити. Я готовий вислухати думку Асамблеї та уряду. Ми будемо готуватися і чекати», – сказав Вучич.

У своїй промові він зазначив, що європейська ініціатива щодо вступу Косова до Ради Європи не передбачає умов для Приштини.

«Незважаючи на те, що європейські санкції проти Косово формально діють через невиконання угоди, за останній рік Приштина брала участь у всіх західних міжнародних форумах», – додав президент Сербії.

Напередодні Вучич відкинув припущення, що його країна відмовляється від свого європейського шляху після оголошення про можливий вихід з Ради Європи, якщо ця організація прийме Косово – колишню провінцію Сербії, незалежність якої Белград не визнає.

22 березня Вучич оголосив, що Сербія вийде з Ради Європи після більш ніж 20 років членства, якщо Косово буде прийнято до організації.

Його ідею підтримала колишня прем’єр-міністерка Ана Брнабіч, яка нині є спікеркою парламенту.

«Прийняття Косово до Ради Європи порушило б статут цієї інституції та поставило б під загрозу її роль у захисті прав людини та верховенства права», – заявила Брнабіч.

Рада Європи – незалежна європейська організація, була заснована в Лондоні в 1949 році і займається захистом прав людини, демократії та верховенства права. До неї входять 46 країн-членів, включаючи 27 держав Європейського Союзу. Члени є підписантами Європейської конвенції про захист прав людини.

Політичний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи 27 березня рекомендував запросити Косово до членства в цій організації. Цю пропозицію можуть винести на голосування сесії ПАРЄ, призначеній на 18 квітня. Якщо за неї проголосують, то питання передадуть на розгляд Комітету міністрів Ради Європи.

Форум

Wiki