У ЗСУ тестують комплексну систему РЕБ для захисту військових від дронів РФ – Зеленський

Зеленський зауважив, що систему планують масштабувати на всю лінію фронту

В Україні тестують комплексну системи керування засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ) для захисту військовослужбовців Збройних сил України та техніки від російських безпілотників, повідомив 1 квітня президент Володимир Зеленський після наради щодо дронів.

Зеленський зауважив, що систему РЕБ планують масштабувати на всю лінію фронту. Крім того, під час зустрічі з військовими та представниками уряду оновили плани виробництва на поточний рік за всіма типами безпілотників.

«Важливі рішення: щодо спрощення процедури закупівель, імпорту комплектування, нарощування виробництва снарядів для дронів і навчання операторів», – вказано у повідомленні.

Раніше головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив про пошук «асиметричних рішень» для отримання якісної переваги над військами РФ, які переважають кількісно. Він акцентував увагу на підготовці фахівців з радіоелектронної боротьби, безпілотних систем, автоматизованих систем управління тощо.

Також Сирський після візиту на позиції ЗСУ на Запорізькому напрямку писав, що «ударні безпілотні системи поступово стають основною ударною зброєю сухопутних підрозділів у загальновійськовому бою». За його словами, протистояння дронів та РЕБ вийшло на перший план і тільки той, хто перший зможе добитися відриву в цьому змаганні, матиме шанс на перемогу.

ПТРК vs FPV: як українська армія стримує російські штурми (відео)

Будь ласка, зачекайте

Кабінет міністрів 18 березня ухвалив рішення про виділення додаткових 5 мільярдів гривень на закупівлю дронів для Збройних сил України.

Україна намагається наростити власне виробництво озброєння, аби зменшити залежність від поставок західних партнерів. На початку лютого уряд України ухвалив три постанови щодо роботи оборонно-промислового комплексу, які стосуються закупівель, виробництва боєприпасів та ціноутворення на виробництво дронів.

Форум

Wiki