У СБУ кажуть, що від початку року викрили 11 агентурних мереж Росії

Минулого року, за даними Василя Малюка, «СБУ викрила загалом 47 агентурних мереж – усі фігуранти затримані»

Служба безпеки України від початку 2024 року викрила вже 11 російських агентурних мереж, розповів голова відомства Василь Малюк.

«Сьогодні СБУ вдається працювати на випередження. У першу чергу – внаслідок системності і нових контррозвідувальних підходів. Тому що ми затримуємо не одноосібного зрадника, а, як правило, розкручуємо весь ланцюжок», – цитує Малюка персслужба СБУ.

Минулого року, за даними Малюка, «СБУ викрила загалом 47 агентурних мереж – усі фігуранти затримані».

Наголошується, що «спецслужба протидіє проникненню ворога на об’єкти критичної інфраструктури, зокрема через кіберпростір». Також СБУ «блокує спроби розвідати маршрути руху міжнародної допомоги, локації підприємств оборонно-промислового комплексу тощо», зазначають у відомстві.

«У нас є чітке завдання президента Володимира Зеленського: запобігати будь-яким викликам. І ми його виконуємо, щоб захистити життя громадян і державну безпеку», – наголосив Малюк.

Він додав, що «від початку 2024 року СБУ відкрила 352 кримінальні провадження щодо державної зради (засуджені 98 осіб), 807 – за фактами колабораційної діяльності (177 засуджених), 108 – щодо пособництва державі-агресору (засуджені 7), 66 – за фактами передачі ворогу інформації про Збройні сили України (засуджені 19 осіб)».

Крім того, за словами Малюка, «до довічного ув’язнення засуджений агент ФСБ, який у червні минулого року скоригував ракетний удар російських військ по центру міста Краматорськ Донецької області».

«Серед превентивних інструментів виявлення ворожих агентів є регулярні антитерористичні й контрдиверсійні заходи», – підсумував Малюк.

Правоохоронці регулярно повідомляють про затримання у різних регіонах України підозрюваних у колабораціонізмі, підривній діяльності на шкоду Україні, державній зраді.

Форум

Wiki