Байден виступив зі заявою у річницю арешту в РФ американського журналіста Гершковича

Евана Гершковича затримали 29 березня 2023 року

У річницю арешту в Росії американського журналіста Евана Гершковича президент США Джо Байден виступив зі заявою, в якій затримання журналіста він назвав «абсолютно несправедливим та незаконним», наголосивши, що у Росії він виконував свій професійний обов’язок.

«Ми продовжуватимемо щодня працювати над його звільненням. Ми продовжуватимемо засуджувати жахливі спроби Росії використати американців як розмінну монету. І ми продовжуватимемо рішуче протистояти всім тим, хто намагається атакувати пресу чи робити напади на журналістів – стовпи вільного суспільства», – йдеться у заяві.

26 березня журналісту американського видання Wall Street Journal Еванові Гершковичу, який перебуває у СІЗО у справі про шпигунство, продовжили термін тримання під вартою.

Евана Гершковича затримали 29 березня 2023 року в Єкатеринбурзі. Наступного дня ФСБ Росії заявила, що журналіста заарештували за звинуваченням у шпигунстві. Як заявили у російській спецслужбі, журналіст, «діючи за завданням американської сторони, здійснював збір відомостей, що становлять державну таємницю про діяльність одного з підприємств російського військово-промислового комплексу».

Гершкович і The Wall Street Journal відкидають висунуті звинувачення. Видання неодноразово вимагало негайного звільнення журналіста. Білий дім називав звинувачення «сміховинними», а президент Байден характеризував затримання журналіста як «абсолютно незаконне».

Форум

Wiki