«Смерть убивці Путіну» – в Петербурзі заарештували дисидента Олександра Скобова

Російський публіцист Олександр Скобов

Калінінський районний суд російського міста Санкт-Петербурга відправив до СІЗО до 1 червня публіциста, колишнього радянського політвʼязня Олександра Скобова, повідомила 4 квітня «Медіазона». Засідання суду було закритим.

Скобова звинувачують у виправданні тероризму через пост про підрив Кримського мосту. 66-річного чоловіка затримали пізно увечері 2 квітня вдома у правозахисника Юлія Рибакова.

Як пише «Медіазона», у залі суду Олександр Скобов одразу вигукнув: «Слава Україні, смерть убивці Путіну. Я не бачу сенсу брати участь у цьому балагані, і єдина причина участі в цьому суді – плюнути в обличчя суду».

Адвокат Вероніка Карагодіна наполягала на тому, щоб суд обрав Скобову запобіжний захід, не повʼязаний із арештом. Вона просила долучити медичні документи, які підтверджують, що у її підзахисного діагностовано цукровий діабет, гепатит С, бронхіальну астму та глаукому. Захисниця також зазначала, що на утриманні Скобова перебуває 90-річна мати.

Раніше повідомлялося, що ухвала про порушення кримінальної справи проти учасника опозиційного Форуму вільної Росії Олександра Скобова була видана відділенням Слідчого комітету в Калінінському районі Петербурга.

У березні 2024 року міністерство юстиції Росії внесло Скобова до списку «іноземних агентів». Він підтримує Україну у війні з Росією. 31 березня в інтервʼю проєкту Радіо Свобода «Север.Реалии» Скобов заявив, що закликає допомагати російським добровольчим батальйонам, що воюють на боці України. Російська влада оголосила легіон «Свобода Росії» та «Російський добровольчий корпус» терористичними організаціями.

Олександр Скобов за радянських часів випускав у Ленінграді антиурядовий журнал «Перспективи». У СРСР його двічі відправляли на примусове лікування через участь в опозиційній діяльності. У Росії він публікувався в радикально-опозиційному виданні «Грані». Він неодноразово був гостем ефірів Радіо Свобода до включення редакції до списку так званих небажаних організацій.

Форум

Wiki