Вашингтон підтримав ідею повної конфіскації російських резервів для допомоги Україні – ЗМІ

Пропозиція США передбачає надання десятків мільярдів євро Україні в борг під заставу майбутніх прибутків від російських державних активів.

Вашингтон підтримав ідею конфіскації в повному обсязі російських резервів, що зберігаються в інших країнах, та їх передачі Україні. Як повідомило видання Financial Times, не настільки рішучі європейські чиновники – вони побоюються, що такий крок може порушити міжнародне право та дестабілізувати фінансові ринки.

Пропозиція США передбачає надання десятків мільярдів євро Україні в борг під заставу майбутніх прибутків від російських державних активів. Йдеться про активи, заморожені західними країнами.

Учасники групи G7 раніше вже розходилися в думках щодо того, як вчинити з російськими активами обсягом 260 мільярдів євро, замороженими Заходом. Заморозка стала відповіддю Заходу уряду Росії за початок повномасштабного вторгнення в Україну у лютому 2022 року.

В останні місяці, коли питання прододаткову допомогу Україні з боку США було заблоковане в Конгресі, стала очевидною потреба у його якнайшвидшому вирішенні.

Заступник радника з питань міжнародної економіки національної безпеки США Даліп Сінгх заявив у середу, перебуваючи в Києві, що очікування рішення не може тривати надто довго. «Ми маємо вивчити всі можливі шляхи, щоб максимізувати цінність для України російських заморожених резервів. Ми не можемо чекати. Ми не можемо чекати вічно, ми це знаємо», – сказав представник США.

За його словами, пропозиція США передбачає «поточну вартість майбутнього процентного потоку від іммобілізованих активів або через облігації, або через позику».

Даліп Сінгх зазначив, що європейці вже виявили готовність перераховувати Україні кожне півріччя відсотки із резервів. Він, однак, додав, що є способи «з часом збільшити вартість цих перерахувань». «Замість того, щоб просто перераховувати річний прибуток із резервів... концептуально можливо перераховувати 10-річні прибутки або 30-річні прибутки», – додав він.

Сполучені Штати запропонували своїм союзникам із G7 створити спеціальний фонд, який би випустив облігації на суму не менше 50 мільярдів доларів США. Ці облігації будуть забезпечені прибутками від заморожених російських державних активів, а отримані кошти надійдуть на підтримку України.

Форум

Wiki