Конфіскований "Дім Москви" у центрі Риги виставлять на продаж, гроші передадуть Україні

будинок,москви

Уряд Латвії вирішив виставити на аукціон земельну ділянку в Ризі та розташований на ній "Дім Москви", який раніше належав Росії, але був націоналізований за рішенням парламенту країни у січні 2024 року.

Відповідне рішення уряду Латвії було ухвалене 26 березня, передає Суспільне із посиланням на місцеве видання LSM.

Згідно із цим рішенням, "Дім Москви" та землю під ним передадуть Міністерству фінансів, яке дозволить латвійському підприємству Valsts nekustamie īpašumi виставити актив на продаж. При цьому об’єкт може бути проданий тільки разом із землею. Стартова вартість будівлі складе 2,3 мільйона євро, а земельної ділянки – 517 тисяч євро.

Кошти, отримані від продажу, планують передати на підтримку України, відповідні поправки ще має схвалити Сейм Латвії. Водночас місцеві ЗМІ вважають, що "Дім Москви", ймовірно, не вдасться продати швидко, тому угода у 2024 році може не відбутися.

Як повідомлялося, 11 січня парламент Латвії в остаточному читанні ухвалив закон "Про дії з нерухомістю, яка необхідна для усунення загрози державній безпеці", який передбачає націоналізацію "Дому Москви" у Ризі.

Що відомо про "Дім Москви" у Ризі

Права володіння на "Дім Москви" закріплені за Департаментом власності міста Москви. Обов’язок юридичного представництва історично належав акціонерному товариству Maskavas kultūras un biznesa centrs Maskavas nams, що належить Департаменту власності міста Москви.

З 10 березня 2020 року права належать представництву іноземного комерсанта — унітарному підприємству міста Москви "Московский центр международного сотрудничества", за яким закріплено майнові права на землю під будівленю невизначений час.

Департамент власності міста Москви – структурний підрозділ, що перебуває у підпорядкуванні уряду міста Москви, яким керує мер російської столиці Сергій Собянін.

Своєю чергою, фактичним власником "Московского центра международного сотрудничества" вважається президент Росії Володимир Путін.

Автор: Михайло Орлюк

Wiki