Міжнародні резерви України зросли на 18% у березні – Нацбанк

Окрім надходжень, на динаміку резервів впливали операції НБУ на валютному ринку та переоцінка фінансових інструментів

Станом на 1 квітня міжнародні резерви України становили понад 43,76 мільйона доларів – такі попередні підсумки Національного банку України.

«У березні вони зросли на 18%. Така динаміка зумовлена значними (понад 9 мільярдів доларів) обсягами надходжень від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті», – повідомляє установа.

НБУ зазначає, що на його валютні рахунки протягом місяця надійшли транші та грантові кошти від Євросоюзу, Світового банку, Канади, Японії, Міжнародного валютного фонду, Сербії, а також від від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики. Водночас 363,5 мільйона Нацбанк виділив на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті.

Окрім надходжень, на динаміку резервів впливали операції НБУ на валютному ринку та переоцінка фінансових інструментів.

«Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,8 місяця майбутнього імпорту», – додає регулятор.

Наприкінці березня Міністерство фінансів повідомило, що протягом місяця до бюджету України надійшло близько 9 мільярдів доларів США зовнішнього фінансування.

При цьому в уряді наголосили, що кошти від ЄС є першим траншем у межах нового інструменту Ukraine Facility. Вони є частиною перехідного фінансування, загальний обсяг якого сягає 6 мільярдів євро.

Рада Європейського cоюзу схвалила започаткування інструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 мільярдів євро на 2024–2027 роки в лютому. Ці кошти буде спрямовано на підтримання життєдіяльності, відновлення української держави та проведення реформ на шляху до членства в Європейському союзі.

Форум

Wiki