До кінця 2024 року на Київщині планують створити 25 опорних кухонь для харчування школярів (ФОТО)

До кінця 2024 року на Київщині планують створити 25 опорних кухонь для харчування школярів (ФОТО)

До кінця поточного року на Київщині в рамках реформи шкільного харчування створять 25 опорних кухонь

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на допис начальника Київської ОВА Руслана Кравченка.

+25 опорних кухонь до кінця року на Київщині. Поставили перед собою таку амбітну мету, щоб якомога більше дітей області отримували гаряче шкільне харчування,

— таку заяву зробив Руслан Кравченко після онлайн-наради за участі першої леді України Олени Зеленської, членів уряду та голів обласних адміністрацій.

На сьогодні 12 опорних кухонь, які організовані в області, готують обіди для школярів не лише своїх закладів. Їх послугами охоплена 51 школа Київщини. Реформа шкільного харчування щодня здобуває все більше прихильників. Саме про реалізацію реформи на місцях і говорили під час онлайн-наради. Як нагодувати дитину смачно, а головне здоровою їжею? Модернізація харчоблоків та обладнання, навчання персоналу та збалансоване меню. Це те, без чого успішні зміни неможливі.

Київщина вже оновила обладнання у 135 школах, створила 3 кулінарні хаби, організувала навчання для понад 2 тис працівників харчоблоків, медсестер, керівників закладів освіти. У Бучі завдяки меценату Говарду Баффету збудували фабрику-кухню, яка вже доставляє харчування до чотирьох шкіл, згодом їх кількість збільшиться. Кількість учнів, які мають змогу безкоштовно харчуватися, вже зросла на 30% у порівнянні з початком навчального року. Продовжимо модернізувати харчоблоки. Цьогоріч обладнання оновимо у 34 школах. Крім того, до кінця року завершимо навчання 100% працівників шкільних харчоблоків та 30% працівників дитсадків. Модернізація харчоблоків торкнеться і дитячих садків. В першу чергу, оновимо обладнання в закладах, де будуть опорні кухні, які готуватимуть і для інших дитсадків. За 5 років плануємо здійснювати доставку їжі до 140 дитсадків з наповнюваністю 1-2 групи,

— повідомив начальник КОВА.

Нагадаймо, що н а Київщині дітям з родин ВПО з Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей подарували сучасні велосипеди від американського мецената Хансена.

Wiki