Кишковий грип: як уникнути зараження і зневоднення

На ротавірус хворіють і діти, і дорослі. Але 95% дітей до 5 років переносять ротавірус у важкій формі через швидке зневоднення організму і відсутність стійкого імунітету до вірусу.

Про те, як захистити себе і дитину від гострої кишкової інфекції, розповіла лікарка-педіатриня в клініці ISIDA Ірина Олександрівна Растєряєва.

Шляхи зараження і симптоми кишкового грипу

Ротавірус або кишковий грип — це гостра кишкова інфекція, розвиток якої запускають бактерії або віруси. Зокрема — ротавірус. Водночас кишковий грип не має нічого спільного з розладом шлунка і харчовим отруєнням.

В організм вірус потрапляє через:

На поверхнях ротавірус живе від 14 до 30 днів. У воді — 1-2 місяці. У фекаліях — до 7 місяців.

Перші симптоми після зараження вірусом з’являються на 1-5 добу. Традиційно це:

Найбільша небезпека ротавірусу — це діарея і стрімке обезводнення. Доросла людина відзначає на тлі відсутності апетиту сухість у роті і постійну спрагу. І заповнює водний баланс, на відміну від маленьких дітей, які часто відмовляються примусово пити воду. Це призводить до важкого перебігу інфекції і госпіталізації.

Профілактика ротавірусу

Для того, щоб не захворіти на кишковий грип, я раджу:

У разі підозри на ротавірусну інфекцію я раджу обов’язково звернутися до педіатра або сімейного лікаря, щоб уникнути ускладнень. У домашніх умовах, до візиту до лікаря, можна:

Якщо немає можливості купити аптечний засіб, в літр теплої перевареної води додайте 1 ч. л. кухонної солі, 6-8 ч. л. цукру, півчайної ложки питної соди, і добре перемішайте;

Ні дітям, ні дорослим не можна пити антибіотики, антиеметики, пробіотики без приписів лікаря. Також не потрібно силоміць їсти або примушувати дитину за відсутності апетиту. Головне — багато пити, щоб не допустити зневоднення організму.

Вакцина проти кишкового грипу

Діарея і зневоднення за кишкового грипу може привести до летального результату. Щогодини в світі від ротавірусного гастроентериту вмирає приблизно 23 дитини. Щоб бути спокійними за життя і здоров’я своїх дітей, я раджу робити вакцину. Вона вводиться через рот і має солодкий смак — дитина не буде плакати, плюватися, вередувати.

Перша доза вакцини вводиться з 6 до 12 тижня життя. Друга — в 3 місяці. Імунітет зберігається 3-4 роки. Залежно від вакцини терміни можуть змінюватися. Найбільш сприйнятливі до ротавірусу діти до 2 років, оскільки у них не виробився імунітет до вірусу. І діти, що перебувають на штучному вигодовуванні.

Всім гарного літа без ротавірусу!

Wiki